Umělá inteligence v lidské patologii

16. 4. 2024 |17:00 - 18:30

Bar 4pokoje

Jak patologové a ajťáci krotí rakovinu s pomocí umělé inteligence?

V brněnském vědeckém projektu BioMedAI se píše historie medicíny a informatiky. Odborníci z Masarykova onkologického ústavu a IT specialisté Masarykovy univerzity spojili své síly, aby se postavili rakovině. Učí umělou inteligenci rozpoznávat rakovinné buňky prostaty a tak urychlují diagnostiku nemoci. A koho tentokrát v baru 4pokoje potkáte?Patolog Rudolf Nenutil vám představí, že je jeho práce detektivka… na buněčné úrovni. A IT vědec Tomáš Brázdil poodhalí, jak se trénuje umělá inteligence.

Rudolf Nenutil

přednášející

Zkušený patolog z brněnského Masarykova onkologického ústavu, není jen expertem lékařem, ale také vášnivým ochráncem přírody. Když má volno, najdete ho v lese, kde se jako lesník - dřevorubec stará o zdraví stromů.

Tomáš Brázdil

přednášející

IT specialista z Fakulty Informatiky Masarykovy Univerzity a nadšený veslař, získal v roce 2023 Cenu rektora za vynikající pedagogickou práci. V dětství chtěl být lékaře, pak ho ale uchvátil svět informatiky.

Přednášku pořádáme ve spodní části baru 4pokoje, který najdete kousek od Malinovského náměstí, na adrese Vachova 6, Brno. Vstupné na akci je 80 Kč, platí se na místě v hotovosti.

Kapacita přednášky je omezena, rezervujte si prosím své místo.

kontakt

Zajímá vás něco víc?
Máte zájem o spolupráci?