Co znamená být chytrý?
online přednáška | Watch, Drink & Science

Co znamená být chytrý?

Problémy s měřením inteligence

27. dubna 2021 18:00, MS Teams

Jak přesné jsou inteligenční testy? Jsou některé národy chytřejší než jiné? To je jen pár otázek, kterým se budeme snažit přijít na kloub společně s Hynkem Cíglerem z FSS MUNI v rámci dubnové Watch, Drink & Science přednášky.

Inteligence byla jednou z prvních vlastností, kterou se psychologové pokoušeli měřit. Zároveň jde o lidskou charakteristiku, která je obestřena celou řadou mýtů a nesmyslů; přitom je měření inteligence dodnes důležitou součástí psychologické diagnostiky. Tak si pojďme odpovědět n

a otázku zdali jsou lidé čím dál chytřejší nebo hloupější a k čemu vlastně takovou diagnostiku inteligence potřebujeme. Hynek se bude během své přednášky snažit objasnit některé běžné “fake inteligence news” a představit způsob, kterým se na inteligenci dívá současná psychologie.

Na koho se můžete těšit

Hynek Cígler

Hynek Cígler

Přednášející

psychometrik, MUNI

Jiří Marek

Jiří Marek

Moderátor

moderátor Science Party

Watch, Drink & Science

Watch, Drink & Science je nový online formát Science Party, kterým reagujeme jak na aktuální pandemickou situaci, tak i na čím dál rychlejší dobu 21. století. Cílem formátu je v odlehčené podobě přiblížit účastníkovi vybrané téma. Stejně tak důležité je i představit řečníka, jeho život a proč si vybral profesi vědce. Watch, Drink & Science, zkráceně WD&S je tak lifestylový večer s vědou a drinkem v ruce.

A

Watch

Registrujte se, najděte si pohodlné místo a připojte se k události! Stačí k tomu pouze počítač nebo jiné mobilní zařízení, které zvládá videokonferenční technologie Google Meet/MS Teams apod.

B

Drink

Objednejte si k přednášce drink nebo něco na zobání pro neformální atmosféru celého večera! Objednávkový formulář je součástí registrace.

C

Science

Poslechněte si přednášku a nebojte se ptát na cokoliv, co Vás zajímá k tématu včetně otázek na tělo přímo pro přednášejícího!

Brno - Ostrava - Zlín